bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Gminny Dzień Kobiet

W środę 8 marca w Szkole Podstawowej w Nowodworze odbyły się gminne uroczystości, związane z Dniem Kobiet. Zebranych powitała Marzanna Majewska, dyrektor placówki. Później rolę prowadzących przejęli mężczyźni. Motywem przewodnim okolicznościowego spotkania były słowa Aleksandra Fredro: „Z kobietami nie ma żartów – w miłości czy gniewie. Co myśli, nikt nie zgadnie; co zrobi, nikt nie wie…”.

W okolicznościowych wystąpieniach podkreślano doniosłą i niezwykle ważną rolę Kobiet, składając moc ciepłych i miłych życzeń. Głównymi bohaterkami dnia były Panie – mieszkanki Gminy Lubartów, w tym radne, sołtyski, pracownice Urzędu Gminy Lubartów. Wśród obecnych w gościnnych progach szkoły w Nowodworze byli m.in.: Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść, Zastępca Wójta Gminy Lubartów Dariusz Trąbka, Sekretarz Gminy Lubartów Katarzyna Brzozowska, dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych oraz radni Rady Gminy Lubartów, na czele z Przewodniczącym Stanisławem Borzęckim.

Każda z obecnych Pań otrzymała symboliczną różę. Wręczali je przedstawiciele męskiej części samorządu Gminy Lubartów – wójt, zastępca wójta, radni i sołtysi. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie podstawówki z Nowodworu oraz artyści scen krakowskich w koncercie piosenki filmowej i kabaretowej „Och Karol”. Miłym akcentem było losowanie wśród wszystkich Pań nagród niespodzianek.

on 10 marzec 2017
Odsłony: 1903