bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

25 września obchodzony był V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do akcji przyłączyła się również Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września. Ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Przez cały tydzień trwały przygotowania do tego wydarzenia, a uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki. Został również rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący akcję.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia zostali wyłonieni klasowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia. Całej akcji towarzyszyła dobra zabawa, nauka oraz kolorowe rekwizyty!

Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 1517 szkół z różnych krajów świata, w tym duża część z Polski i Rosji. Były również szkoły z: USA, Kolumbii, Irlandii, Anglii, Białorusi, Austrii, Nowej Zelandii, Urugwaju…

on 30 wrzesień 2015
Odsłony: 673