bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Wydarzenia i informacje

Prezentujemy Państwu film promujący realizację projektu "Poprawa spójności przestrzennej, społecznej i kulturowej Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez rewitalizację", w ramach którego w miejscowości Nowodwór wybudowany został Wiejski Domu Kultury.

Opublikowano: 02 kwiecień 2021
Odsłony: 41
Czytaj więcej

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym Prezydent Miasta Lublin ogłosił konsultacje społeczne dotyczące przyszłej współpracy jednostek samorządu terytorialnego w ramach Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego.

Opublikowano: 02 kwiecień 2021
Odsłony: 45
Czytaj więcej

W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost zakażeń koronawirusem, którego skutkiem jest coraz większa liczba zajętych łóżek oraz respiratorów w szpitalach, a także wzrost liczby zgonów.

Opublikowano: 31 marzec 2021
Odsłony: 45
Czytaj więcej

Od 1 kwietnia Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Opublikowano: 26 marzec 2021
Odsłony: 63
Czytaj więcej

Dwudziestego piątego marca w miejscowości Nowodwór-Piaski odbyła się miła uroczystość. Mieszkająca tam Janina Lipska świętowała setną rocznicę urodzin. Dostojna jubilatka jest w dobrej kondycji zdrowotnej, mieszka z rodziną i zachowała doskonałą pamięć.

Opublikowano: 25 marzec 2021
Odsłony: 125
Czytaj więcej

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Gmina Lubartów należąca do gmin wiejskich przyłącza się do świętowania tego wydarzenia. Na terenie gminy zlokalizowane są 24 miejscowości wiejskie. W celu realizacji zadań administracyjnych teren ten został podzielony na 23 sołectwa. Ich obszar na ogół pokrywa się z zasięgiem administracyjnym poszczególnych miejscowości. Wyjątek stanowią tutaj wsie Annobór i Annobór-Kolonia, dla których utworzono jedno wspólne sołectwo. Na naszym terenie mamy 12 sołtysów i 11 sołtysek.

Opublikowano: 10 marzec 2021
Odsłony: 122
Czytaj więcej

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest organizatorem Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest promocja i prezentacja wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w zakresie społecznym, kulturalnym i edukacyjnym.

Opublikowano: 10 marzec 2021
Odsłony: 110
Czytaj więcej