bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Dużym powodzeniem cieszy się kolejny muzyczny pomysł ludowego zespołu Rokiczanka. Właśnie ukazał się nietypowy klip do świątecznego utworu „Pastorałka od serca do ucha”. Ideą było nagrywanie i nadsyłanie przez słuchaczy własnych wykonań pastorałki.

Opublikowano: 17 styczeń 2018
Odsłony: 24
Czytaj więcej

We wtorek 9 stycznia już po raz czternasty Szkoła Podstawowa w Annoborze gościła uczestników Gminnego Konkursu Muzycznego „Szkolne Kolędowanie”.

Opublikowano: 11 styczeń 2018
Odsłony: 658
Czytaj więcej

Tradycją Szkoły Podstawowej w Brzezinach są coroczne Jasełka, które wprowadzają w świąteczną atmosferę.

Opublikowano: 04 styczeń 2018
Odsłony: 201
Czytaj więcej

Informujemy, że od miesiąca stycznia 2018 r. podpisywane będą umowy dotyczące zobowiązań organizacyjnych i finansowych z osobami, które zostały zakwalifikowane do udziału w projektach: „Czysta energia w Gminie Lubartów – kolektory słoneczne i kotły na biomasę I” i „Czysta energia w Gminie Lubartów – kolektory słoneczne i kotły na biomasę II” współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE.

Opublikowano: 29 grudzień 2017
Odsłony: 1166
Czytaj więcej

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Lubartów, która odbyła się 20 grudnia radni uchwalili budżet na 2018 rok. Uchwała budżetowa jest jedną z najważniejszych uchwał i określa planowane dochody i wydatki gminy.

Opublikowano: 22 grudzień 2017
Odsłony: 569
Czytaj więcej

W radosnym nastroju, jaki towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia, w środę 20 grudnia w Urzędzie Gminy Lubartów odbyło się spotkanie opłatkowe. Wzięła w nim udział liczna rodzina samorządowa – władze gminy, radni, sołtysi, pracownicy urzędu i jednostek organizacyjnych oraz zaproszeni goście.

Opublikowano: 21 grudzień 2017
Odsłony: 1379
Czytaj więcej

We wtorek 12 grudnia przed wyremontowanymi cmentarzami wojennymi w miejscowościach Nowodwór-Piaski oraz Skrobów odbyło się uroczyste podsumowanie projektu realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubartowie p.n. „Utrzymanie i konserwacja miejsc pamięci na terenie Gminy Lubartów”.

Opublikowano: 15 grudzień 2017
Odsłony: 532
Czytaj więcej

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najbardziej rodzinnych i radosnych świąt. Na przestrzeni dziejów wykształciła się bogata obrzędowość religijna i świecka tego święta. W piątek 8 grudnia w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nowodworze odbyło się spotkanie przypominające dawne tradycje i obyczaje. Było to uwieńczenie projektu „Tradycyjne obrzędy i obyczaje. Obrzęd wieczerzy wigilijnej”.

Opublikowano: 14 grudzień 2017
Odsłony: 405
Czytaj więcej