Kluby sportowe

Na terenie Gminy Lubartów funkcjonuje osiem stowarzyszeń kultury fizycznej. Prowadzą one działalność poza szkołami. Formy aktywności ukierunkowana są na rekreację i udział mieszkańców gminy w różnego rodzaju imprezach sportowych.

• Ludowy Klub Sportowy „Kadet” Lisów – sekcja piłki nożnej. Zespół występuje w rozgrywkach lubelskiej klasy A. Prowadzone są także rekreacyjne formy działalności.
  • Klub Sportowy „Pogoń 07-Perła” Lubartów-Rokitno – sekcja piłki nożnej. Piłkarze występują w rozgrywkach lubelskiej klasy A. Prowadzone są także rekreacyjne formy działalności.
  • Klub Sportowy „Perła” Rokitno – sekcja tenisa stołowego. Zawodnicy rywalizują w rozgrywkach lubelskiej II ligi oraz w turniejach indywidualnych.
  • Ludowy Klub Sportowy „Skrobów” – sekcja piłki nożnej. Zespół występuje w rozgrywkach lubelskiej klasy A. Prowadzone są także rekreacyjne formy działalności.
  • Ludowy Klub Sportowy „Trzciniec” – prowadzone są rekreacyjne formy działalności.
  • Ludowy Klub Sportowy Nowodwór – prowadzone są rekreacyjne formy działalności.
  • Klub Sportowy „Chlewiska” – prowadzone są rekreacyjne formy działalności.
  • Ludowy Klub Sportowy „Wandzin” – prowadzone są rekreacyjne formy działalności.

Przy placówkach oświatowych działalność prowadzą uczniowskie i szkolne kluby sportowe:

• Szkolny Klub Sportowy „Junior” Łucka
  • Uczniowski Klub Sportowy „Olimp” Łucka