bip logo pomn1 grad

ePUAP www

Zespół "Rokiczanka"

"Rokiczanka" jest grupą pasjonatów polskiej muzyki ludowej. Zespół wywodzący się,  jak sama nazwa wskazuje – z Rokitna (gmina Lubartów), liczy obecnie ponad 20 członków. W skład grupy wchodzi kapela: akordeon - Ireneusz Bachonko, Łukasz Bogusz, bęben -Sławomir Mazurek, skrzypce - Katarzyna Józefczuk, Maksymilian Wosk, klarnet - Damian Szymczak, kontrabas - Sebastian Fit oraz osoby śpiewające: Agata Kowalak, Elżbieta Mazurek, Katarzyna Mazurek, Małgorzata Wasak, Agnieszka Szczepanik, Elżbieta Grzywacz, Anna Mazurek, Ewa Muzyk, Paulina Wasak, Teresa Wronisz, Aleksandra Bochniak, Kamil Kuszplak, Wojtek Leziak, Michał Koter, Paweł Jędrejek, Maciej Gamoń. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Ireneusz Bachonko. Przy zespole działa także grupa dziecięco-młodzieżowa „Mała Rokiczanka”.

rokiczanka zespolZespół występuje na scenie od 2001 r. Na swoich koncertach wprowadza słuchaczy w magiczny świat polskiego folkloru, pełnego spontaniczności, radości ale i zadumy, nostalgii. Swoją muzyką łączy pokolenia oraz przekazuje nieprzemijającą wartość polskiej ludowości.

Śpiew połączony z instrumentalną wirtuozerią tradycyjnych melodii muzyki ludowej otworzyła zespołowi z Rokitna drzwi do stworzenia własnej ścieżki artystycznej, której owocami są dwie płyty - "W moim ogródecku" (2011 r.) oraz "Muzyczne Przygody" grupy "Mała Rokiczanka".

Zespół nagrał także  barwne teledyski do piosenek „W moim ogródecku”, „Lipka”, „To i hola” oraz „Lubartowska ty ziemico”, które osiągnęły ponad 20 mln wyświetleń w serwisie „YouTube”. Teledysk do piosenki „Lipka” został uhonorowany na IX Film Art & Tourism Festival POLAND nagrodą dla najlepszego filmu promującego Miasto, Region, Powiat lub Gminę, a w roku 2014 „Rokiczanka” została uznana za artystyczną wizytówkę województwa lubelskiego i otrzymała Nagrodę w kategorii Animator Kultury podczas Gali Kultury Województwa Lubelskiego.

Liczne sukcesy i całokształt pracy artystycznej Zespołu przyczyniły się do nadania w bieżącym roku „Rokiczance” prestiżowej odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PREZENTACJA ZESPOŁU „ROKICZANKA”:

KAPELA:

 • Ireneusz Bachonko - akordeon
 • Łukasz Bogusz – akordeon
 • Sławomir Mazurek – bęben
 • Maksymilian Wosk – skrzypce
 • Katarzyna Józefczuk – skrzypce
 • Damian Szymczak – klarnet
 • Sebastian Fit – kontrabas

GŁOS 1:

 • Agata Kowalak
 • Elżbieta Mazurek
 • Katarzyna Mazurek
 • Małgorzata Wasak
 • Agnieszka Szczepanik

GŁOS 2:

 • Elżbieta Grzywacz
 • Anna Mazurek
 • Ewa Muzyk
 • Paulina Wasak
 • Teresa Wronisz
 • Aleksandra Bochniak

GŁOSY MĘSKIE:

 • Kamil Kuszplak
 • Wojciech Leziak
 • Michał Koter
 • Paweł Jędrejek
 • Maciej Gamoń

Więcej informacji o Zespole na stronie internetowej: http://www.rokiczanka.pl/